A Kálvin Téri Általános Iskolában a 2019-20-as tanévben kezdődött és 2020. végén fejeződött be a fenti címmel jelzett tehetséggondozó pályázati program. A résztvevők az alsós gyerekek köréből kerültek ki, 25 tanuló kapcsolódott be a programokba.
A világ emberi munka révén létrejött ” csodáival” ismerkedtek meg a diákok. A népmesék is ilyen gyöngyszemek, de a kézműves foglalkozások, a gyöngykészítése, a tűzzománc előállítása, vagy a játszószínházi előadás, a színház kulisszái mögé tekintés is élvezetes, nem mindennapi lehetőség. Régi korokba visszalépve épületekkel ( budai vár, , nyíregyházi skanzen) mesterségekkel, ( nemezelés, fonás, agyagozás, faragás ) fegyverrel ( íjászat ) közlekedési eszközzel, ( szekér) ismerkedtek a gyerekek. A földesi Madársuli bemutatója felhívta a gyerekek figyelmét a madarak védelmére, a természetvédelemre. A szarvasi kirándulás során nemcsak az arborétummal és a Mini Magyarország bemutatóval ismerkedtek meg a diákok, hanem a szárazmalomban is járunk. Az őrlés után a gyerekek közös munkával kenyeret sütöttek. A Nyitott Kör interaktív színházi előadása kiragadta a hétköznapokból a gyerekeket, egy új közegbe lépve, mások bőrébe bújhattak a tanulók. A pályázat eszközbeszerzésre is lehetőséget biztosított, így jutottunk többek között az Okoskocka játékokhoz és robotméhecskéhez is. A gyerekek kikapcsolódását segített a Csokonai Színház bérletes előadásain való részvétel.
A program eredményeként a tanulók nyitottabbá váltak, szociális kapcsolataik szélesedtek, képességeik, általános ismereteik sokrétűen fejlődtek, tehetségük kibontakozott, új lehetőségekkel, tevékenységekkel ismerkedtek meg. A rendkívül változatos programok a mese és a valóság megtapasztalása által sokoldalúan fejlesztette személyiségüket.

