Iskolánk alsó tagozatán szép szokás, hogy október végén őszi hagyományőrző fesztivált rendezünk. Minden évben kiválasztunk egy Sárréten honos növényt, terményt, zöldséget vagy gyümölcsöt és ahhoz kapcsolódva felelevenítjük a néphagyományokat, népszokásokat. Műsorral kedveskednek az osztályok az iskolatársaiknak és a hozzánk ellátogató óvodásoknak, óvó néniknek. Az alsós DÖK előzetesen alkotói pályázatot hirdet, és a fesztivál napján szemet gyönyörködtető kiállítás nyílik a kreatív alkotásokból. Ilyenkor a projektórákon minden tantárgyban felbukkan az aktuális növény köré épített feladat. Külsős előadó tart rendhagyó interaktív környezetismeret–órát (Fehér Sándor táplálkozástudományi szakember). Majd játékos, izgalmas feladatok sora várja a gyerekeket.
Ez volt a jól bevált forgatókönyv az Almafesztiválunkon is. A terasz megtelt az (olykor családi összefogással készült) mesés almás alkotásokkal. Az egyes osztályokat jelképező „alma-kukac” mellett nyílt kiállításon mindenki kiválaszthatta a kedvencét. Ünnepi díszbe öltözött a tornaterem is, ahol a 3.b és a 4.a osztályok népi játékkal, mondókákkal, dallal, zenével és két mese előadásával szórakoztatták az egybegyűlteket. Míg az iskolások az alkotói pályázat eredményhirdetésén izgultak, az óvodások birtokba vették a népi játékokat, kiállítást néztek, majd almás finomságokat ettek, ittak. Végül almás „nyakláncot” kaptak a szép délelőtt emlékére. Az iskolások forgószínpad-szerűen, menetlevél útmutatásával vonultak a termekbe, ahol várták őket az ügyességi, készségfejlesztő és szórakoztató játékok, kreatív foglalkozások. Délután a népi játékoké volt a főszerep, és igazi meglepetés volt a kemencében sült alma kóstolása is.
A tartalmas rendezvény remekül sikerült! Köszönet mindenkinek (a szülőknek, tanítóknak, a közreműködő gyerekeknek, technikai dolgozóknak), aki bármilyen formában segítette a fesztivál megvalósítását!